Kruhový dům Feng - Šuej

an image

Feng-Šuej (v překladu "vítr a voda") je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být třeba město, zahrada, pracoviště anebo právě dům.

Myšlenka na stavbu domu, který je v souladu s tímto učením vzešla od pana Antonína Spusty, který měl nejen nápad, ale v podstatě celý dům vymysel - nejen dispozičně, ale i vzhledově. Naším úkolem bylo jeho představy přenést do formy, která je po technické stránce realizovatelná a vytvořit 3D studii.

Kruhový dům je z části zapuštěn do terénu, což umožňuje rozšíření jeho prostor o další místnosti za zachování charakteristického kruhového vzhledu. V zapuštěné části se nachází garáž, sklad a technická místnost, zatímco v kruhové části domu jsou veškeré obytné místnosti. V podkroví domu se nachází prostorný pokoj kruhového tvaru.

Pro bližší představu o této koncepci si můžete prohlédnout studii přízemí (PDF 166kB) nebo podkroví (PDF 166kB).

Při práci občas narazím na věc, která mne zaujme, a myslím si, že by mohla zajímat i Vás. Rád čtu oborové zajímavosti na stránkách, které navštěvuji, a proto doufám, že si články z našeho webu přečtete také rádi.

Vladan Henek